Rev Anasayfa Rev Duyurular Rev Etkinlikleri Rev İletişim 20.09.2020
Amacı
  

Rumeli Eğitim Vakfı Amaçları

a ) Konferanslar ve seminerler düzenleyerek Atatürk ilkelerine bağlı manevi ve milli değerlerine saygılı bir toplum oluşturulmasına katkıda bulunmak.
b ) Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup üniversite veya yüksek okullarda okuma olanağından yoksun bulunan öğrencilerin her türlü eğitim, öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulunmak veya burs vermek.
c ) Eğitim ve sporu bir bütün olarak değerlendiren vakıf, her türlü eğitim hizmetlerinin yanısıra spor faaliyetlerini desteklemek amacıyla Türk Sporunun ve Atatürk Milliyetçiliği ile dolu sporcu gençlerin yetişmeleri için maddi ve manevi yardımda bulunmak.
d ) Öncelikli olarak Rumeli kökenli muhtaç yaşlıların bakımı ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak üzere tesisler yapmak ve yaptırmak.
e ) İlgili bakanlıkların bilgi ve müsadeleriyle Rumeli'de Türkçe eğitim yapan okullara kitap, kırtasiye ve eğitimle ilgili araç gereçleri bağışlamak, gerektiğinde bu eğitim kurumlarındaki öğretmenlere ve öğrencilere maddi yardımda bulunmak, bu okullarda eğitim gören başarılı gençlerin ülkemizde öğrenim ve ihtisas yapmalarını sağlamak üzere burslar vermek.


Bu konu 21740 defa okundu
 
RUMELİ EĞİTİM VAKFI
  Amacı
  Kurucular
  Başkanlar
  Yönetim Kurulu
  Denetim Kurulu
  Resmi Senet
  Bağış Bilgileri
  Aramızdan AyrılanlarAnasayfa | Rev | Burslarımız | Duyurular | Etkinlikler | İletişim
Rumeli Eğitim Vakfı
Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No:4 D:1 Yeşilyurt- Bakırköy / İstanbul
Tel.: 0533 967 88 83
info@rumeliegitimvakfi.org
Site İstatistik
Online Kişi Sayısı : 1 Toplam Ziyaretçi Sayısı : 733902 Toplam Sayfa Gösterim Sayısı : 996211
Sitemap
Copyright © 2008 Rumeli Eğitim Vakfı
Design by SunAjans